Kdo jsme?

 
Rodiče za inkluzi, to je dobrovolné spojení rodičů, kteří věří ve smysluplnost, užitečnost a reálnost  společného vzdělávání dětí. Jsme si vědomi toho, že na inkluzi je třeba se dobře připravit, je třeba naučit se spolupracovat, ale víme, že má nezastupitelnou roli v přípravě dětí na běžný život ve společnosti.  To je podle nás cíl vzdělávání. Myslíme si, že vzdělávat děti společně s ohledem na jejich individuální vzdělávací potřeby naplňuje cíle nejen moderní pedagogiky, ale vyspělé humánní společnosti. 
 
 

Zajímá vás, co se změnilo od 1.9.2016 v našem školství? Jak je to s podpůrnými opatřeními, s možnostmi změnit školu, s právem nastoupit do spádové školy? Pak si otevřete stránku informační kampaně: "Co se mění ve školách?" 

 
Podívejte se na naše příběhy:

 Mýty a omyly o inkluzi ve veřejném  prostoru 

Mgr. Veronika Doležilová, aktualizováno k 21.5.2016

     
 

Novinky

Seminář pro rodiče dětí, které v nejbližší době nastoupí do ZŠ, MŠ a samozřejmě nejen pro ně

25.02.2015 11:15
  Setkání aliance Rodiče za inkluzi Seminář pro rodiče dětí, které v nejbližší době nastoupí do  ZŠ, MŠ a samozřejmě nejen pro ně 18. března 2015 od 10:00 Hotel Prokopka, Prokopova 197/9, Praha 3 Cílem setkání je zhodnocení již proběhlých aktivit aliance a představení...

Připravujeme setkání aliance.

09.02.2015 17:51
Připravujeme setkání aliance 18.3.2015, jehož součástí bude i seminář pro rodiče dětí, které v nejbližší době zahájí školní docházku (MŠ,ZŠ).  Podrobnosti o místě konání a obsahu budou následovat.