Publikace Asistent pedagoga

23.06.2015 21:45

Nová praktická brožura je ojedinělým souhrnným materiálem pro účelné budování pozice asistenta pedagoga a jeho prospěšnou činnost v mateřských, základních, středních i vyšších odborných školách.

Pro koho je brožura určena?

  • Ředitelé škol, kde již asistenti pracují i tam, kde teprve pozice asistentů zavádějí
  • Pedagogy
  • Asistenty pedagoga
  • Rodiče

Publikace pomáhá se samotným vytvořením pracovní pozice asistenta pedagoga, radí, jak asistenty vhodně začlenit do pedagogického kolektivu a je praktickým pomocníkem prosprávné a účelné vymezení pravomocí a pracovní náplně činnosti asistentů s dětmi, žáky a studenty se speciálními vzdělávacími potřebami.

Velká část publikace je věnována jak legislativnímu, tak ekonomickému a pracovněprávnímu zabezpeční pozice asistenta.

K tomu slouží i vzory pracovních smluv a vzorové pracovní náplně, které jsou součástí brožury.

Autorka se ve svém díle věnuje i odborné kvalifikaci a osobnostním předpokladům vhodných kandidátů na tuto pozici.

V díle naleznete řadu praktických postřehů a zkušeností s metodickým vedením asistentů,  vhodným a doporučovaných pro účelnou spolupráci asistentů jak s pedagogy, tak s rodiči.Samotná kapitola je pak věnována úskalím a podnětům při zavádení pozice asistenta.

Publikace je připravena souhrně, tedy jako materiál obsahující kompletní škálu zaměřeníasistentů pedagoga, pracujících s dětmi, žáky a studenty se speciálními vzdělávacími potřebami (děti sociálně vyloučené, děti zdravotně postižené, děti cizinců...).

http://www.dashofer.cz/asistent-pedagoga-productape/

Zpět